Közeledik az új vasúti menetrend – Nézzük, mi változik a Viharsarok vonalain

2015. december 13-án lép érvénybe az új országos vasúti menetrend. Nézzük meg, mi változik a Viharsarok vonatközlekedésében.

 

 

Szerencsére a hivatalos menetrend kiadása előtti internetes rémhírek (járatritkítások, vonatkorlátozások stb.) nem igazolódtak be, illetve a nagy közfelháborodásra visszavonta a vasúttársaság a vasúti teljesítmények korlátozását tartalmazó javaslatot.
A teljes menetrendet ide kattintva érhetik el.

Nézzük a változásokat vasútvonalanként

120-as számú fővonal – Budapest-Lőkösháza

A vasútvonalon megmarad a megszokott ütemes menetrend, óránkét közlekednek a gyors- és IC vonatok a főváros és a viharsarki megyeszékhely között, a menetidő pedig maradt 2 óra 29 perc.
Új nemzetközi gyorsvonat fog közlekedni BONONIA néven Budapest és Sofia között, de nem plusz vonatként jelenik meg a vonalon, hanem a TRAIANUS IC szerelvényével egyesítve közlekedik majd.

Budapest – Szolnok – Békéscsaba – Lőkösháza irány

A 7410 számú, jelenlegi Szolnok (5:45) – Lőkösháza (8:10) személyvonat, csak Békéscsabáig (7:19) fog közlekedni.
A 7400 számú Budapest (6:10) – Lőkösháza (9:10) gyorsvonat, csak Békéscsabáig (8:39) fog közlekedni.
A 7402 számú Budapest (8:10) – Lőkösháza (11:10) gyorsvonat, csak Békéscsabáig (10:39) fog közlekedni.
A 7404 számú Budapest (10:10) – Lőkösháza (13:10) gyorsvonat, csak Békéscsabáig (12:39) fog közlekedni.
A 7406 számú Budapest (16:10) – Lőkösháza (19:10) gyorsvonat, csak Békéscsabáig (18:39) fog közlekedni.
A VIHARSAROK IC Budapest (18:10) – Lőkösháza (21:10) vonat, csak Békéscsabáig (20:39) fog közlekedni.

A Budapestről Lőkösháza felé közlekedő vonatok menetrendje az alábbi módon változik Békéscsabától:

TRAIANUS IC 9:44 helyett 9:43-kor indul, Lőkösházára 10:06 helyett 10:10-kor érkezik.
TRANSSYLVANIA IC 11:44 helyett 11:43-kor indul, Lőkösházára 12:06 helyett 12:10-kor érkezik.
BÉKÉS IC 13:44  helyett 13:43-kor indul, Lőkösházára 14:06 helyett 14:10-kor érkezik.
7504 gyorsvonat 14:44 helyett 14:43-kor indul, Lőkösházára 15:10 helyett 15:13-kor érkezik.
CSANÁD IC 15:44 helyett 15:43-kor indul, Lőkösházára 16:10 helyett 16:13-kor érkezik.
7506 gyorsvonat 16:44 helyett 16:43-kor indul, Lőkösházára 17:10 helyett 17:13-kor érkezik.
KŐRÖS IC 17:44 helyett 17:43-kor indul, Lőkösházára 18:10 helyett 18:13-kor érkezik.
ALFÖLD IC 19:44  helyett 19:43-kor indul, Lőkösházára 20:06 helyett 20:10-kor érkezik.

Az ISTER EN Lőkösházáról Romániába 22:31 helyett 22:40-kor fog indulni.

A DACIA nemzetközi gyorsvonat menetrendje az alábbi módon változik:
Budapest 23:30 helyett 22:50, Szolnok 0:52 helyett 0:12, Békéscsaba 1:50 helyett 1:10, Lőkösháza 2:15 helyett 1:40.

201410257

Lőkösháza – Békéscsaba – Szolnok – Budapest irány

A DACIA nemzetközi gyorsvonat menetrendje az alábbi módon változik:
Lőkösháza 1:30 helyett 1:50, Békéscsaba 1:50 helyett 2:15, Szolnok 2:51 helyett 3:16, Budapest 4:40 helyett 4:55.

A kora reggeli SERDIKA IC helyett gyorsvonat közlekedik, melynek menetrendje:
Lőkösháza 4:50, Kétegyháza, 5:01, Békéscsaba érkezés 5:17, Békéscsabától a SERDIKA IC megszokott menetrendjében közlekedik majd.

Lőkösházáról a napközben óránként induló gyors és IC vonatok egy perccel korábban indulnak majd, adott óra 50 perc helyett 49 perckor.

A 7407 számú gyorsvonat Lőkösháza (9:50) – Budapest (12:50) gyorsvonat, csak Békéscsabától (10:20) fog közlekedni.
A 7405 számú gyorsvonat Lőkösháza (11:50) – Budapest (14:50) gyorsvonat, csak Békéscsabától (12:20) fog közlekedni.
A 7403 számú gyorsvonat Lőkösháza (13:50) – Budapest (16:50) gyorsvonat, csak Békéscsabától (14:20) fog közlekedni.

A nyári szezonban, csütörtökön és vasárnap közlekedő NESEBAR – ALBENA, Burgas/Varna felől Budapestre közlekedő nemzetközi gyorsvonat Lőkösházáról 13:10-kor fog indulni, Békéscsabára 13:35-kor fog érkezni és a Békéscsabától (14:20-kor) a 7403 számú gyorsvonattal egyesítve közlekedik majd.

A TRAIANUS IC (Lőkösháza 15:50, Békéscsaba 16:16, Budapest 18:50) vonattal egyesítve közlekedik majd a Szófiából érkező BOLONIA nemzetközi gyorsvonat.

A DACIA nemzetközi gyorsvonat szolgáltatásai is változnak, nem lesz a szerelvényben étkezőkocsi, viszont lesz első osztályú vonatrész.


A 121-es számú Békéscsaba – Kétegyháza – Mezőhegyes – Újszeged) vasútvonalon visszaáll a régi rend, vagyis a vonatok újra Békéscsabáig közlekednek és onnan is indulnak majd.
Békéscsabáról a vonatok a korábbi menetrendhez képest pár perc eltéréssel, adott óra 00-kor indulnak majd.

Békéscsabára érkezések a délelőtti vonatok korábbi menetrendjéhez képest egy perccel később lesznek, az egyes délutáni vonatoknál az alábbi változások történnek:

– 37025 számú személyvonat Kétegyházára 14:52-kor érkezik, Kétegyházától 14:54 helyett 15:21-kor indul tovább, Békéscsabára 15:16 helyett 15:36-kor érkezik

– 37035 számú személyvonat Kétegyházára 15:52 helyett 15:56-kor érkezik, Kétegyházától 15:54 helyett 16:21-kor indul tovább, Békéscsabára 16:16 helyett 16:36-kor érkezik

– 37065 számú személyvonat Kétegyházára 16:52 helyett 16:56-kor érkezik, Kétegyházától 16:54 helyett 17:21-kor indul tovább, Békéscsabára 17:16 helyett 17:36-kor érkezik


125-ös számú Mezőtúr – Orosháza – Mezőhegyes – Battonya vasútvonalon a menetrendi idők maradnak a megszokottak, viszont a közlekedési rendek változnak és új járatok is lesznek.

-A 37330 számú, Nagyszénásról (7:10) Orosházára (7:25) közlekedő személyvonat a korábbi mindennapos közlekedési rend helyett csak munkanapokon közlekedik.

-Új járatként jelenik meg a 37350 számú személyvonat, ami Nagyszénásról (9:10) Orosházára (9:25) közlekedik majd szombati, vasárnapi és ünnepnapi közlekedési rend szerint.

-Új járatként jelenik meg a 37334 számú vonat, ami a budapesti és lőkösházi vonatok Mezőtúri csatlakozásaként közlekedik majd Mezőtúrról (14:05) Szarvasra (14:27) munkanap és vasárnapi közlekedési rend szerint (A vonat Pusztabánréve és Halászlak állomásokon nem áll meg!).

-Új járatként jelenik meg a 37337 számú személyvonat, ami Orosházáról (6:50) Nagyszénásra (7:05) közlekedik majd munkanapokon.

-Új járatként jelenik meg a 37357 számú személyvonat, ami Orosházáról (8:50) Nagyszénásra (9:05) közlekedik majd szombati, vasárnapi és ünnepnapi közlekedési rend szerint.

-Új járatként jelenik meg a 37335 számú vonat, ami Szarvasról (14:32) Mezőtúrra (14:54) közlekedik munkanap és vasárnapi közlekedési rend szerint (A vonat Halászlak és Pusztabánréve állomásokon nem áll meg!)

-A 37351 számú, Szarvasról (21:33) Mezőtúrra (21:57) közlekedő személyvonat a korábbi mindennapos közlekedési rend helyett szombati, vasárnapi és ünnepnapi közlekedési rend szerint közlekedik

-Új járatként jelenik meg a 37321 számú személyvonat, ami Szarvasról (22:50) Mezőtúrra (23:14) közlekedik munkanapokon.


A 127-es számú Vésztő-Gyoma vonalon a korábbi megszokott menetrend marad.


_MG_7347

A 128-as Békéscsaba – Kötegyán – Vésztő – Püspökladány vasútvonalon a vonatok békéscsabai indulási ideje változott, átlagban két perccel később indulnak a járatok. Valamint a kötegyáni indulási idők is átlagban két perccel későbbre kerültek Békéscsaba irányába.

A 17714 (Szeged-Gyula) és 17721 (Gyula-Szeged) vonatok Békéscsaba és Gyula között a korábbi vasárnapi közlekedési rend helyett, csak iskolai időszakban közlekednek vasárnaponként!


_MG_7307

A 135-ös számú Békéscsaba Szeged vonalon a korábbi megszokott menetrend marad, viszont a közlekedési rendek változnak.

A 17702 számú vonat Szeged (8:21), Békéscsaba (10:10) csak szombati, vasárnapi és ünnepnapi közlekedési rend szerint közlekedik.
A 17712 számú vonat Szeged (10:21), Békéscsaba (12:10) csak szombati, vasárnapi és ünnepnapi közlekedési rend szerint közlekedik.
A 7704 számú vonat Szeged (12:21), Békéscsaba (14:10) csak munkanapokon közlekedik.

A 17707 számú vonat Békéscsaba (8:47), Szeged (10:40) csak szombati, vasárnapi és ünnepnapi közlekedési rend szerint közlekedik.
A 17717 számú vonat Békéscsaba (10:47), Szeged (12:40) csak szombati, vasárnapi és ünnepnapi közlekedési rend szerint közlekedik.
A 7705 számú vonat Békéscsaba (12:47), Szeged (14:40) csak munkanapokon közlekedik.


A 147 számú Kiskunfélegyháza – Orosháza vonalon a korábbi megszokott menetrend marad.

Hozzászólások

Hozzászólás

RSS
Facebook
Facebook
Google+
Google+
http://gerzsoltrain.com
YouTube
Instagram